معرفی خودرو تیگو 7 پرو پلاگین هیبرید؛ محصول آینده بازار ایران + عکس

خودروهای پلاگین هیبرید به عنوان فناوری مهم در حوزه خودروهای انرژی نو که به طور روز افزون در کشورهای توسعه یافته رشد یافته‌اند، از مزایای بسیاری مانند رانندگی برقی – بنزینی، برد بسیار طولانی، مصرف سوخت و صرفه‌جویی در مصرف انرژی برخوردارند. یکی از خودروهای پیشتاز تیگو 7 پرو پلاگین هیبرید است که به پیشرفته‌ترین و قدرتمندترین سیستم انتقال سه دنده DHT و سیستم مدیریت باتری مجهز شده است.

تیگو 7 پرو پلاگین هیبرید در مقایسه با یک خودرو بنزینی و معمول که همه ما حداقل یک بار و یا چندین سال با آن رانندگی کرده‌ایم، نیروی محرکه قوی و سبز و تجربه سفر بهتری را برای کاربران خود در سناریوهای مختلف با مصرف سوخت و رانندگی بهتر ارائه می‌کند. این خودرو پلاگین هیبرید همان چیزی است که شما را برای ورود به دنیای انرژی‌های نو ترغیب می‌کند و می‌تواند کیفیت و کارایی را در کنار صرفه‌جویی به شما عرضه می‌کند.

برای درک کیفیت‌های ویژه تیگو 7 پرو پلاگین هیبرید نسبت به یک خودرو بنزینی، کافی است نگاهی گذرا به ویژگی‌های متمایز و برتر این کراس اور پلاگین هیبرید داشته باشیم.

صرفه‌جویی در هزینه و زمان

تیگو 7 پرو پلاگین هیبرید به علت وجود دو موتور الکتریکی و یک موتور بنزینی، مصرف سوخت کمتری دارد و در نتیجه شما زمان کمتری به ایستگاه های سوخت مراجعه می‌کنید و ضمن کاهش هزینه‌ها، زمان خود را هم مدیریت خواهید کرد.

به علت وجود باتری 19.27 کیلو وات ساعتی که با موتور بنزینی تلفیق می‌شود، مصرف سوخت ترکیبی این خودرو در هر 100 کیلومتر برابر 1.8 لیتر است.

قدرت بیشتر

از نظر سیستم انتقال قدرت، تیگو 7 پرو پلاگین هیبرید از موتور فوق العاده 1.5 لیتر توربوشارژر و دو موتور الکتریکی و گیبرکس DHT (که مخصوص خودروهای پلاگین هیبرید هستند) استفاده می‌کند و حداکثر قدرت 230 کیلووات و حداکثر گشتاور 510 نیوتن متر را تولید و در نهایت شما امکان عبور از هر مسیری را دارید.

این موتور قدرتمند دارای شتاب 7.6 ثانیه برای رسیدن به سرعت 100 کیلومتر بر ساعت است که از سریع‌ترین کراس‌اورهای بازار به حساب می‌آید.

پیمایش بیشتر

به دلیل باتری 19.27 کیلو وات ساعتی و مخزن سوخت 60 لیتری، تیگو 7 پرو پلاگین هیبرید با هر بار شارژ بیش از 1000 کیلومتر را طی می‌کند و بدون محدودیت شهری می‌توانید سفرهای مسافرتی یا مسافرت‌های طولانی شوید.

همچنین این خودرو در شرایط تمام برقی و برای سفرهای داخل شهر و روزانه، 80 کیلومتر را طی می‌کند که یک گزینه پاک و اقتصادی خواهد بود.

چری تیگو 7 پرو پلاگین هیبرید

بهره‌وری بالاتر

اگر چه مصرف سوخت در تیگو 7 پرو پلاگین هیبرید بسیار کمتر است اما بهره‌وری بسیار بیشتر است چون سه موتور الکتریکی و بنزینی قدرت و سرعت بسیار خوبی را تولید می‌کنند که در مقایسه با یک خودرو بنزینی گزینه مطلوب‌تری است.

آلودگی صوتی کمتر

چیزی که در اولین نگاه شما را شگفت زده می‌کند، صدای بسیار اندک تیگو 7 پرو پلاگین هیبرید است. این خودرو در حالت برقی تقریبا هیچ صدایی را تولید نمی‌کند و از طرفی خودرو دارای عایق کنترل صدای محیط است که تجربه سکوت دل‌انگیز در هیاهوی خیابان‌های پرترافیک را به ارمغان می‌آورد.

کاهش گازهای گلخانه‌ای و کربن دی اکسید

دغدغه جمعی دولت‌ها و ملت‌ها مراقبت از زمین و کاهش اثرات گازهای گلخانه‌ای است و مصرف بیش از حد سوخت‌های فسیلی تهدیدی برای زمین است اما کاهش مصرف سوخت و به خصوص رانندگی در حالت تمام برقی در تیگو 7 پرو پلاگین هیبرید منجر به کاهش کربن دی اکسید می‌شود و از آلودگی هوا در سالیان آینده جلوگیری می‌کند.

هزینه‌های نگهداری و استهلاک کمتر

تمام مسائلی که گفته شد، منجر به کاهش هزینه‌های نگهداری در تیگو 7 پرو پلاگین هیبرید می‌شود چرا که دیگر نیازی به پرداخت هزینه بیشتر برای بنزین نیست و همچنین به علت پیمایش الکتریکی، تعویض روغن موتور نسبت به خودروهای بنزینی کاهش می‌یابد. از سوی دیگر به علت تولید انرژی الکتریکی، استهلاک خودرو هم بسیار کمتر است و خودرو شما عمر بیشتری خواهد داشت.

بازار جهانی خودروهای پلاگین هیبرید با سرعت بسیاری توسعه می‌یابد و فونیکس NEV نیز به طور فعال الگوی توسعه خود را رشد می‌بخشد و تجربه سفر سبز با کیفیت بالاتر را برای مصرف کنندگان خود به ارمغان خواهد آورد.

 

اخبار خودرو بروزخودرو

منبع www.khodrobank.com

دیدگاهتان را بنویسید